Polskie uczelnie zabiegają o zagranicznych studentów
PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan
01.06.2019 08:43
-
Łukasz Wojdyga podkreśla, że oferta polskich uczelni nie odbiega już od międzynarodowych standardów. Dotyczy to zarówno poziomu nauczania jak i
prowadzonych badań [posłuchaj]
Dwanaście polskich uczelni prezentuje swoją ofertę na targach NAFSA w Waszyngtonie
Zdjęcie ilustracyjne, foto: Glow Images/East News
NAFSA to największe targi międzynarodowej wymiany edukacyjnej w Waszyngtonie. Gospodarzem polskiego stoiska jest Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej. Dyrektor Agencji Łukasz Wojdyga mówi, że Polska chce zwiększyć swoją obecność na światowym rynku edukacyjnym.
"Rozpoznawalność Polski nie jest bardzo duża w Stanach Zjednoczonych, szczególnie naszego systemu szkolnictwa wyższego i nauki. Dlatego główny komunikat, z jakim tu przyjechaliśmy brzmi: słuchajcie, w Europie Centralnej jest kraj z dużym potencjałem i długimi tradycjami akademickimi; jesteśmy otwarci na współpracę” - powiedział Polskiemu Radiu Wojdyga.
W Polsce studentów zagranicznych jest wciąż niewielu, ale ich liczba szybko rośnie - w ciągu ostatniej dekady zwiększyła się pięciokrotnie. Łukasz Wojdyga podkreśla, że oferta polskich uczelni nie odbiega już od międzynarodowych standardów. Dotyczy to zarówno poziomu nauczania jak i prowadzonych badań. "Ważnym elementem zwiększającym atrakcyjność naszej oferty jest oczywiście to, że jakość edukacji jest bardzo podobna, a w pewnym obszarach nawet wyższa, z kolei koszty życia w Polsce są wciąż niższe niż w krajach Europy Zachodniej” - dodaje Wojdyga.
Stowarzyszenie Edukatorów Międzynarodowych NAFSA liczy 10 tysięcy członków ze Stanów Zjednoczonych i 150 innych krajów. Targi i Konferencja NAFSA to największe na świecie zgromadzenie przedstawicieli branży edukacji międzynarodowej, odbywające się co roku od 70 lat. Polska wzięła w nich udział po raz drugi.
IAR/ks