Na Litwie ruszają międzynarodowe manewry Maple Arch
PR dla Zagranicy
Przemysław Pawełek Pawełek
02.10.2018 16:46
-
Zbigniew Pisarski o manewrach "Maple Arch 2018".
W ćwiczeniach dowódczo-sztabowych biorą udział żołnierze m.in. z Litwy, Polski i Ukrainy
pixabay.com/Public Domain/CC0
Na Litwie rozpoczynają się dzisiaj ćwiczenia wojskowe "Maple Arch 2018". Kraj ten jest w tym roku gospodarzem tych manewrów. Rok temu przewodziła im Polska.
Ćwiczenia dowódczo-sztabowe "Maple Arch" to jedno z najważniejszych przedsięwzięć szkoleniowych roku, jakie organizuje Wielonarodowa Brygada LITPOLUKRBRIG im. Wielkiego Hetmana Konstantina Ostrogskiego. W ćwiczeniach na Litwie weźmie udział w tym roku blisko 300 żołnierzy z Polski, Litwy, Ukrainy, Turcji, Kanady, Gruzji i Czarnogóry. Jak informuje w komunikacie litewskie ministerstwo obrony manewry będą obserwować też przedstawiciele sił wojskowych z Macedonii. Podstawowym celem ćwiczeń "Maple Arch" jest zgrywanie pododdziałów, a także zacieśnianie współpracy międzynarodowej oraz budowanie jedności pomiędzy żołnierzami Wielonarodowej Brygady. Ponadto ich uczestnicy będą mogli pogłębić wiedzę i umiejętności w zakresie procedur planowania operacji wojskowych oraz reakcje na różne sytuacje. Manewry "Maple Arch" organizowane są przy współpracy ze stroną kanadyjską, która bierze w nich udział od 1999 roku. Tegoroczne ćwiczenia potrwają dwa tygodnie.
Na Litwie rozpoczynają się dzisiaj ćwiczenia wojskowe "Maple Arch 2018". Kraj ten jest w tym roku gospodarzem tych manewrów. Rok temu przewodziła im Polska.
Ćwiczenia dowódczo-sztabowe "Maple Arch" to jedno z najważniejszych przedsięwzięć szkoleniowych roku, jakie organizuje Wielonarodowa Brygada LITPOLUKRBRIG im. Wielkiego Hetmana Konstantina Ostrogskiego. W ćwiczeniach na Litwie weźmie udział w tym roku blisko 300 żołnierzy z Polski, Litwy, Ukrainy, Turcji, Kanady, Gruzji i Czarnogóry. Jak informuje w komunikacie litewskie ministerstwo obrony manewry będą obserwować też przedstawiciele sił wojskowych z Macedonii.
Podstawowym celem ćwiczeń "Maple Arch" jest zgrywanie pododdziałów, a także zacieśnianie współpracy międzynarodowej oraz budowanie jedności pomiędzy żołnierzami Wielonarodowej Brygady. Ponadto ich uczestnicy będą mogli pogłębić wiedzę i umiejętności w zakresie procedur planowania operacji wojskowych oraz reakcje na różne sytuacje.
Manewry "Maple Arch" organizowane są przy współpracy ze stroną kanadyjską, która bierze w nich udział od 1999 roku. Tegoroczne ćwiczenia potrwają dwa tygodnie.
Ze Zbigniewem Pisarskim, prezesem Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego, rozmawiał Przemysław Pawełek.