Jana Stepniewicz 19.06.2012 10:49
  • Euro grupa D.mp3
Хорватія випадає з гри з чотирма балами, Ірландія «заробила» на Євро-2012 нуль балів, але ірландські вболівальники отримали найвищу оцінку!
Вболівальники збірної ІспаніїВболівальники збірної ІспаніїPAP/EPA/LESZEK SZYMANSKI

Знаємо чвертьфіналістів з групи «С». З шістьома балами до чвертьфіналу Євро-2012 пройшла Іспанія, на один бал менше набрала Італія.

Збірна Іспанії виборола чвертьфінал у матчі з Хорватією, італійці боролися з ірландцями. Хоча ще перед матчами говорилося про те, що далі можуть пройти іспанці (які мали найбільше з усіх балів) і хорвати — за умови, що буде нічия 2:2. Італія мала шанс на чвертьфінал – але тільки у випадку перемоги Іспанії над Хорватією.

Матч чемпіонів Європи іспанців з хорватами був важким. Збірна Віценте дель Боске кілька разів створила небезпечні ситуації під воротами Стипе Плетикоси, але бракувало гола. І вже коли вболівальники на Ґданському стадіоні і перед телевізорами звикли до думки, що матч Іспанія — Хорватія буде першим на Євро матчем без голів, на 88-мій хвилині Хесус Навас забив у ворота хорватів гол. Асистували Навасу Фабреґас та Іньєста.

Іспанія виграла матч, але варто сказати, що хорвати були гідним суперником – каже посол Польщі у Загребі Вєслав Тарка. І додає, що хорватські коментатори мали чимало застережень до гола Наваса.

– Гадаю, що хорвати можуть пишатися цим матчем – адже майбутнє Іспанії висіло на волосині... Хорватські коментатори мають багато зауважень до німецьких арбітрів, мають сумніви щодо того, чи цей гол можна було зарахувати.

Частина коментаторів вважає, що м'яч був поза грою. Хорвати – так чи інакше — грали добрий матч. Похвали зібрав тренер збірної Славен Біліч. Як каже колишній футболіст польської збірної Лєслав Цьмікєвич, хорватський тренер мав добру тактику.

– Мені дуже подобалося, як повів збірну Біліч. Він зробив усі зміни у відповідний момент. Коли стало відомо, що в другому матчі перемагає Італія і це вона може пройти до чвертьфіналу, Біліч зміцнив крило нападників. І хорвати мали навіть перевагу над іспанцями.

Матч Італія Ірландія, що відбувся на познанському стадіоні, був матчем за чвертьфінал тільки для однієї команди італійської збірної. Ірландці – після програних матчів з іспанцями і хорватами – мали тільки теоретичний шанс на вихід з групи. Але мешканці зеленого острова грали запекло. Щоправда, італійці перемогли з рахунком 2:0, після гри тренер Італії Чезаре Пранделлі зізнався, що це був дуже важкий матч. Суперник грав добре, ірландцям вдалося створити кілька небезпечних ситуацій, але ефективно завершити акцію під воротами вдалося італійським футболістам Антоніо Кассано (на 35-тій хвилині гри) і Маріо Балотеллі (90-та хвилина). Спортивний коментатор Польського радіо Ґжеґож Галасік був на стадіоні у Познані і так описує те, що там відбувалося.

– Італійці – впродовж усієї гри – не знали результатів важливого для них матчу у Ґданську. Після останнього свистка підійшли до монітора, і коли побачили, що Іспанія виграла, аж підскочили від радості. Це означало, що «блакитна ескадра» (squadra azzurro ) пройшла у чвертьфінал.

Ірландія завершує свою участь у Євро-2012 з нулем балів. Але – як усі тут у Польщі наголошують – ірландські вболівальники, котрі вірно підтримували свою збірну аж до кінця – отримали у Польщі найвищу оцінку!

Сьогодні матчі на українських стадіонах грають збірні групи «D»: Україна – з Англією, Швеція – з Францією.